Szkło w aranżacji wnętrz
Szklanki, kieliszki, lustra, no i oczywiście szyby w oknach. Szkło jest niezbędnym elementem wyposażenia domu. Ale czy te oczywiste rozwiązania to jedyny sposób na aranżację wnętrz za pomocą szkła? Absolutnie nie! Szkło to elegancja i luksus, nic dziwnego, że coraz śmielej wkracza do naszego domu. Projekty nowoczesnych wnętrz bardzo często wykorzystują szkło nie tylko jako element dekoracyjny, ale również stawiają na jego funkcjonalność. Zobaczmy, jakie szklane propozycje oferują nam producenci wyposażenia wnętrz.
Szklane drzwi
Szkło chętnie wykorzystywane jest przez architektów wnętrz także do przygotowania drzwi. I to zarówno drzwi wewnętrznych oddzielających pomieszczenia, jak również drzwi szaf, garderob i wszelkiego rodzaju wnęk. W tym użyciu szkło może być wykorzystywane na wiele sposobów – jako ozdobny dodatek w drewnianej konstrukcji lub jako element dominujący (drzwi wykonane z pełnej szklanej tafli).
Szkło w łazience
Szklane elementy w łazience tworzą wrażenie nieskazitelności i przestrzenności, sprawiając, że nawet małe pomieszczenie wygląda niczym królewska komnata. Projektując nowoczesne wnętrze, zamiast tradycyjnej ceramicznej umywalki, można więc zdecydować się na model wykonany ze szkła. Przezroczysta umywalka, dzięki właściwości przepuszczania i rozpraszania światła, wygląda niezwykle subtelnie, lekko i niemal ulotnie. Jeśli dodatkowo wykorzystamy naturalne właściwości szkła i skierujemy na nią światło o zmiennym kolorze, taka umywalka stanie się elementem współtworzącym zmieniający się nastrój wnętrza.
Szkło – ozdoba i funkcjonalność
Prawidłowy obieg powietrza to zadanie dla wentylatorów w łazience, kuchni czy innym pomieszczeniu, w którym istnieje konieczność usuwania pary wodnej, przeciwdziałania jej kondensacji lub eliminowania przykrych zapachów. Tam, gdzie liczy się estetyka wystroju, starannie dobrane detale i akcesoria – wszak to one decydują o niepowtarzalnym charakterze wnętrza – trzeba znaleźć kompromis między funkcjonalnością a elegancją. Wentylator Venucci Gold Glass z powodzeniem łączy dwa zadania: nie tylko dba o właściwą cyrkulację powietrza, ale także dzięki wyposażeniu w diody LED przybiera formę dekoracyjnego szklanego kinkietu.
Zalety grzejnika wykonanego ze szkła docenią z pewnością projektanci oraz ci, którzy poszukują na rynku niestandardowego wyposażenia. Szklany grzejnik nada każdemu wnętrzu oryginalny, nowoczesny charakter. Jego kluczową cechę, czyli transparentność (grzejnik wykonany jest z przeziernego szkła), docenią zwłaszcza architekci projektujący biura czy sale konferencyjne, które mają całkowicie przeszklone ściany. Szklany grzejnik wpisze się swoją stylistyką w klimat miejsca i co ważne, nie będzie zasłaniał widoku.
Szkło w kuchni
Wzbogacenie wyspy kuchennej o specjalnie wykrojoną nakładkę – szklaną deskę na zlew, powoduje, że kuchnia staje się nie tylko funkcjonalna, ale i piękna. Szklana deska doskonale spełnia swoje zadanie – jest miejscem do krojenia produktów, a jednocześnie dodatkową powierzchnią użytkową wyspy. Deska na zlew wykonana została ze szkła hartowanego. Szkło znane jest ze swoich antyseptycznych właściwości, dzięki którym rozwiązanie to jest bardzo higieniczne. Zaletą materiału, z jakiego została wykonana nakładka na zlew jest to, że nie wsiąka w nią woda, nie pochłania zapachów i można ją myć w zmywarce.
Szkło zamiast kafli w kuchni dzięki swojej bogatej gamie kolorystycznej oraz pięknemu połyskowi idealnie nadaje się do wykończenia wnętrza kuchni. Wykonany z lacobelu ekran szklany zabezpiecza ścianę przed pochlapaniem m.in. podczas przygotowywania posiłków.
Szklane schody
Szklane schody nadają pomieszczeniom oryginalny i elegancki charakter. Dodatkowe oświetlenie schodów sprawi, że staną się one niebywałą dekoracją salonów. Stopnie wykonane są bezpiecznego hartowanego szkła, zawierają elementy antypoślizgowe i mają różne kształty.